Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Česká republika » Šumava » Dlouhá Ves

Hledat ubytování

Hledat ubytování

Dlouhá Ves - Ubytování prázdniny


Je nám líto, ale přímo v této obci nemáme žádný objekt v nabídce. Vybrat si však můžete z nabídky ubytování v okolí 50 km od požadované obce.

Pro Vámi zadaný výraz či kombinaci požadovaných vlastností ubytování nebyly bohužel nalezeny žádné objekty

  • Zkontrolujte, že byla zadána požadovaná lokalita bez překlepu.
  • Pro optimální výsledky hledání doporučujeme vybrat položku z našeptávače.
  • Vyhledávat lze v názvech obcí, okresů, krajů, regionů, oblastí a zemí a v názvech objektů.
  • Zkuste opětovně zmáčknout tlačítko Hledat ubytování, tentokrát se budou vyhledávat všechny objekty v daném umístění bez filtru

Dlouhá Ves

Dlouhá Ves

Dlouhá Ves tvořila zřejmě již od 13. století centrum šlechtického statku, jehož majitelé se po ní psali jako Dlouhoveští z Dlouhé Vsi. Sídlili v tvrzi, jejíž počátky sahaly snad rovněž až do 13. století. Dlouhá Ves patří ke skupině šesti vesnic s tímto jménem, které leží v Čechách. Její název byl zřejmě odvozen z tvaru zástavby, rozložené podél cesty ze Sušice do Kašperských Hor a Rejštejna. Vesnice vznikla nejpozději ve druhé polovině 13.století . Z této doby pochází první písemná zmínka, dosvědčující její existenci. Prvním známým majitelem Dlouhé Vsi byl Blajislav, píšící se po ní s predikátem „de Longa villa“, tedy z „Dlouhé Vsi“. Historicky je považován za zakladatele rodu Dlouhoveských , kteří drželi statek Dlouhou Ves až do závěru 15. století. Od roku 1470 drželi Dlouhou Ves Češtičtí. Písemné prameny neinformují, jak dlouho setrvali v majetku statku. Kolem roku 1490 se dlouhoveský statek stal královským lénem. Tato situace snad souvisela s úmrtím předchozího majitele, takže statek právem královské odúmrtě „spadl“ na krále a všichni právoplatní zájemci museli před soudem prokázat oprávněnost svých nároků. To se však zřejmě nestalo, takže podle výnosu soudu „všechno právo na tvrz a ves řečenou Dlouhá Ves s příslušenstvím přešlo na krále , neboť některé osoby to koupily a bez královského svolení to nemohly“. Jedním z oněch „některých osob“ byl měšťan Prokop Tomek z Čejkov. Ten a jeho potomci dokázali udržet Dlouhou Ves v majetku rodu do konce osmdesátých let 16. století, kdy se rozhodli pro prodej.Lidová architektura Soubor dvojdomků s polovalbovými střechami a dvojicí polokruhových okének ve štítě, původně dřevařská kolonie, kterou dal pro své zaměstnance v první polovině 19. století postavit majitel panství kníže Schwanzenberg.Církevní památkyPůvodně gotický kostel sv. Filipa a Jakuba v Dlouhé Vsi ze 14.století , později zbarokizovaný.Kostel sv. Mořice na Mouřenci – románsko-gotická stavba. Kostel s pevnou věží byl vybudován kolem roku 1200. V roce 1329 byl do věže umístěn bronzový zvon. Tento zvon je jediný ze tří, který nebyl odvezen během první světové války pro válečné účely a dosud visí ve věži. Kostel byl po roce 1989 za pomoci německých rodáků opraven a 26.9.1993 znovu vysvěcen.